Call Today to Take Advantage of Delivery & Store Pickup!
Pricing is not set, subject to change once inventory is depleted.
Jupe Rabbit Relish
Jupe Rabbit Relish

Jupe Rabbit Relish

Jupe Mills

  • $18.99
    Unit price per 



RABBIT RELISH GUARANTEED ANALYSIS:

Crude Protein, not less than 18.00% Crude Fat, not less than 2.50% Crude Fiber, not less than 12.00% Crude Fiber, not more than 15.00% Calcium, not less than 1.25% Calcium, not more than 2.00% Phosphorus, not less than 0.70% Salt, not less than 0.30% Salt, not more than 0.40% Vitamin A, not less than 3,000 IU/lb

INGREDIENTS: Forage Products, Grain Products, Plant Protein Products, Processed Grain By-Products, Calcium Carbonate, Monocalcium Phosphate, Salt, L-Lysine, dl-Methionine, Potassium Sulfate, Magnesium Sulfate, Vitamin A Supplement, Vitamin D3 Supplement, Vitamin E Supplement, Choline Chloride, Vitamin B12 Supplement, Riboflavin Supplement, Niacin Supplement, d-Calcium Pantothenate, Menadione Sodium Bisulfate Complex, Thiamine Mononitrate, d-Biotin, Folic Acid, Pyridoxine HCI, Manganous Oxide, Zinc Oxide, Ferrous Sulfate, Copper Sulfate, Ethylenediamine Dihydriodide, and Sodium Selenite

FEEDING DIRECTIONS: Bucks and Resting Does: Feed 3 to 6 oz. daily depending on condition Nursing Does: Self feed, increase feed as lactation period progresses First 3 weeks: Feed 8 to 12 oz daily 3 wks to weaning: Feed 1 to 1 ½ lb daily Young Growing Rabbits: Self-feed Clean water and an iodized salt spool should be available at all times


        We Also Recommend